Riešenie GridFree sa oplatí všade a všetkým

V tomto článku ukážeme, ako sa dá počítať návratnosť do inštalácie GridFree. Dozviete sa tiež, prečo energia získaná zo slnka prináša väčšie výnosy ako ukladanie finančných prostriedkov do banky.

Aká je návratnosť investície do panelu a mikromeniče?

Tiež aj Vás určite ihneď napadne, či sa vôbec oplatí získavať časť energie priamo zo slnka. Aké sú náklady a koľko energie možno získať?

Pre výpočet návratnosti použijeme nasledujúce ceny: solárna sada GridFree obsahuje dva kusy solárnych panelov 135Wp a mikromeniče 230V/230W GF-MAC230A – celkom 8500 Sk s DPH 21%. (Platnosť cien marec 2014)

 

y1cdv4ap

Naše kalkulácie počíta s tým, že dva panely 135Wp majú úhrnný solárny výkon 270Wp. Reálny výkon mikromeniče s plným príkonom je 235W. Celkový slnečný svit v SR je medzi 1500 až 1800 hodinami ročne. My počítame, že plný slnečný svit bude 1000 hodín za rok. Zároveň tiež zahŕňame slabnutia výkonu panelu o 0,85% ročne (starnutie).

Ukladať peniaze v banke alebo do panelov?

Inou možnosťou kalkulácie je sa pozrieť na prepočítaný príjem, ktorý vytvára investície do GridFree riešenia. Ak vezmem čiastku 8500 Sk a nechám ju ležať na bežnom účte, dostanem na úrokoch maximálne desiatky korún za celý rok. Aj keď čiastku dám zhodnotiť na investičnom sporiacom účte, bude moja zhodnotenie maximálne 3% až 4% za rok, čo zodpovedá sume cca 12 za rok. Reálne však dostanem ešte menej, pretože zaplatím rad bankových poplatkov a tiež aj daň z kapitálového výnosu.

U GridFree inštalácia je však môj výnos vďaka úspore za neplatenie energie zo siete ďaleko vyššia. Ak za rok získam 230 kWh energie ocenenú cenou 0,14 za kWh, potom získavam 35 úspor. Ľudovo povedané možno konštatovať, že jedna solárna sada panelov s mikromeniče 230W zarába cca 35 za rok.

Nenechávajte svoje peniaze ležať niekde v banke, inštalujte si GridFree riešenie a zarábajte tým, že budete platiť menej za odoberanej energie zo siete.

GF-Solarni-Panel-Dum

GridFree – začnite teraz

Začať s GridFree je veľmi jednoduché. Ak máte nejaké spotrebiče, ktoré trvalo alebo aspoň cez deň odoberajú 200W a viac, potom zakúpte jeden solárny panel s mikromeničom a buďte GridFree. Ak máte zariadenie, ktoré odoberajú viac energie, kúpte si panelov a mikromeničov viac. Cesta k úsporám je pre Vás otvorená. Solárny panel môžete umiestniť nielen na strechu, ale aj na balkón alebo dokonca aj pred okno. Tam, kde svieti slnko, tam je pre vás dostupná bezplatná energie. Tak už neváhajte.

GF-Foto-Okna-Panelak

Solárne panely možno legálne umiestniť i pred okná obytných domov a získať tak
až 180W na jedno okno. (zdroj http://pocasi-decin.cz/)