Úsporné radiátorové fólie RADFLEK

Radflek je patentovaná najúčinnejšia energeticky úsporná radiátorová fólia na trhu.

!!! NEVYKURUJTE ULICU, šetrite SI SVOJE TEPLO A PENIAZE V DOMÁCNOSTI !!!

ČO JE RADFLEK?

Radflek je energeticky najúčinnejšia úsporná radiátorová fólia na trhu, ktorá odráža minimálne 95% tepelnej energie vyžarovanej zo zadnej časti vášho radiátora.

Radiátor produkuje teplo do všetkých smerov v miestnosti. Viac ako 40% tepla sa stratí v studenej stene za radiátorom.

Ak vložíte medzi radiátor a studenú stenu energeticky úsporné radiátorové fólie Radflek, minimálne 95% tepla sa odrazí späť do miestnosti.

Teplo, ktoré sa začne odrážať späť do miestnosti, zapríčiní rýchlejšie vykúrenie miestnosti na vami požadovanú teplotu a tak dôjde k zníženiu spotreby tepla a k úspore peňazí.

Znižuje tepelné straty až o 45%. Neohrievajte studenú stenu za radiátorom a ulicu. Šetrite si svoje teplo a peniaze v domácnosti.

http://www.ecoprodukt.sk/images/stories/Hihippo/1_radflek_princip.png

 

Z ČOHO JE VYROBENÁ, JEJ ÚČINNOSŤ, ŽIVOTNOSŤ A OCENENIA:

Tieto úsporné radiátorové fólie sú vyrobené zo sedemvrstvového materiálu, ktorý sa nazýva Eco – Brite®, čo je unikátna laminátová hliníková fólia so špeciálne upraveným dlhotrvácnym povrchom, ktorý zabraňuje oxidácii a udržuje vysokú odrazivosť fólie.

Energeticky úsporné radiátorové fólie Radflek sú oveľa účinnejšie, ako obyčajné kuchynské (potravinárske) hliníkovej fólie, pretože tie nie sú laminátové a nemajú sedem vrstiev.

Energeticky úsporné radiátorové fólie Radflek odolné voči roztrhnutiu do hmotnosti 250kg. Kuchynské (potravinárske) fólie sa ľahko roztrhnú, majú nízku odrazivosť a po krátkom čase oxidujú.

Z výsledkov testov bolo potvrdené, že fólia Radflek znižujú tepelné straty až o 45%.
Podľa výsledkov testov je dokonca o 23% účinnejší, než bežné fólie na trhu alebo “pílkovité” panely Heatkeeper.

Tu sa môžete pozrieť na testy a presvedčiť sa:

BBA (British Board of Agrémen)

BRE (The Building Research Establishment)

Na nasledujúcom obrázku je zobrazená termovízne snímka z vonkajšej strany domu:

http://www.ecoprodukt.sk/images/stories/Hihippo/2_termovizni_snimek.png

Z obrázku je viditeľné, že pod obidvoma oknami je umiestnený radiátor. Za radiátorom pod pravým oknom je použitá energeticky úsporná fólia Radflek. Za radiátorom pod ľavým oknom nie je použitá fólia Radflek a je vidno, že cez túto stenu dochádza k väčším tepelným stratám, než cez stenu pod pravý oknom.

Životnosť energeticky úsporných radiátorových fólií Radflek je niekoľko rokov. Oproti bežným fóliám na trhu schopnosť odrážať teplo u fólie Radflek s postupom času dramaticky neklesá.

Britská organizácia BBA (British Board of Agrémen) certifikovala a potvrdila, že fólie Radflek sú vyrobené zo špeciálneho materiálu s minimálnou životnosťou 60 rokov.

Patentované úsporné fólie Radflek sú ocenené nezávislým testom Energy Saving Trust. Prísne kritériá toho nezávislého testu poskytujú domácnostiam istotu, že používajú produkt, ktorý im nielenže ušetrí peniaze na účtoch za energie, ale taktiež prispeje k zníženiu negatívnych vplyvov na životné prostredie.

energy_saving_trust

Inštalácia energeticky úsporných radiátorových fólií Radflek je jednoduchá a zvládnete ju sami za 5 minút. Nemusíte platiť žiadnu špecializovanú firmu a nemusíte ani odstrániť radiátory.

Radflek fóliu stačí zavesiť za radiátor. Nie je potrebné nič prilepovať na stenu či radiátor, neutrácate tak peniaze za lepidlá, rezačky a ďalšie nástroje.

Po zavesení za radiátor fóliu nie je vidno a tak nie je narušený dizajn vášho domova.

Balenie obsahuje:
• 3 kusy fólie s rozmermi 60 x 120 cm
• 12 kusov špeciálnych držiakov pre uchytenie fólie za radiátory

Jedna fólia s rozmermi 60 x 120 cm je určená pre 2 štandardné radiátory (celé balenie je teda pre 6 radiátorov).

Veľká výhoda fólií Radflek, oproti bežným fóliám na trhu je, že fólie Radflek nie sú trvalo pripevnené alebo prilepené na stenu, či radiátor. Časom sa totiž v každej domácnosti začne usadzovať prach a ten na fóliách spôsobuje znižovanie odrazivosti tepla. Fóliu Radflek môžete kedykoľvek vytiahnuť a očistiť od prachu. Tým zaistíte dlhodobú a vysokú odrazivosť tepla.

Bežné fólie na trhu alebo panely Heatkeeper pripevníte, alebo prilepíte na stenu natrvalo. Za radiátorom je potom málo miesta na to, aby ste tieto panely dostatočne od prachu očistili.

instalace

Pokiaľ máte doma širšie radiátor než je šírka Radflek fólia 120 cm, potom pomocou osobitne navrhnuté reflexné lepiace pásky Radstik spojíte viac Radflek fóliou dohromady. Páska je konštruovaná tak, že pri jej použití nedochádza v spojoch ku zrieť účinosti fólie Radflek.

Obsah balenia: 5 ks lepiacej pásky 60 x 5 cm

Návod na inštaláciu:

  • Na podlahu si položte dve Radflek fólie vedľa seba, potlačenou stranou nadol
  • Odstrihnite si požadovanú dĺžku špeciálna reflexná lepiace pásky Radstik
  • Prilepte špeciálna reflexná lepiacu pásku Radstik na spoj z nepotlačených strán Radflek fóliou